пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ     пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ!

Війна у Європі

Відкритий лист європейським політикам

 

«Убий німця… Скільки разів побачиш його, стільки разів і убий!» - Ці слова були написані радянським класиком рівно 80 років тому. Сьогодні член українського Парламенту – Ради – повторив їх майже дослівно у прямому ефірі: «Убий російського солдата! Де не зустрінеш його – убий! Він прийшов на твою землю, щоб убити тебе!

Між цими словами не 80 років, між ними – 80 років повністю провальної політики країн демократії щодо СРСР, а за ним – й Росії. На східних рубежах Європи розташувалася цивілізація, яка відмовляє Європі у праві існування. Вона робить це відкрито, явно, не лише словом, а й справою: вбивствами, військовими злочинами, котра розкладає Європу корупцією.

Сьогодні в Україні політика Європи щодо Росії досягла свого логічного завершення: у Європі розпочалася нова велика війна.

Почалося те, що Європа своєю політикою обіцяла ніколи не допустити.

Але всіляко підтримувала та заохочувала Росію до цього останнього кроку.

Європа мала шанс зупинити Росію в 1990 році, коли остання почала війну проти Молдови;

Європа мала шанс зупинити Росію в 1994 році, коли остання напала на Чечню;

Європа мала шанс зупинити Росію в 1999 році, коли та вдруге розв'язала війну проти Чечні;

Європа мала шанс зупинити Росію в 2007 році, коли Путін оголосив відкрито, на весь світ про намір перекроїти кордони Європи;

Європа мала шанс зупинити Росію в 2008 році, коли жертвою нападу стала Грузія;

Європа мала шанс зупинити Росію в 2014 році, коли нападу зазнала Україна і, нарешті,

Європа мала 8 років на те, щоб покласти край війні на сході України.

Європа жодним із цих шансів не скористалася.

Російський ринок, російські енергоносії, російські метали, вклади в російську економіку – ось аргументи, які змушували Європу заплющувати очі на нову реальність, що встає зі Сходу. Сьогодні о 5-й годині ранку ця реальність увірвалася до Європи.

У 2019 році Володимир Зеленський, тоді ще лише претендент на посаду Президента України, сказав, що війну закінчити просто: «Потрібно просто перестати стріляти». Рецепт виявився недієвим. Але, якщо перенести формулу на європейський ґрунт, то відома логіка в цій простоті все ж таки є: європейським політикам, щоб зупинити Росію, слід просто припинити брехати.

Брехати самим собі і нам.

Тому що торгувати з цивілізацією, що відкрито заявляє про те, що її мета – наше знищення, і виправдовувати себе тим, що подібна торгівля – лише бізнес і більше нічого – є брехня; закривати очі на те, що отримані від торгівлі з Європою гроші Росія витрачає виключно на зміцнення армії та створення нових озброєнь – є брехня.

Сьогодні у Європи залишився, можливо, останній шанс урятувати світ від знищення.

Зробити це дуже просто.

Треба просто припинити брехати.

 

Ірина Бірна, письменниця